Messe-Cup 2019 2019-05-11 Erfurt

Categories

Results

U16W-36 (9)
1.Vera WANDELBliemer Arashi Sport
2.Marketa KORCAKOVAJK Olomouc
3.Anna-Lena HÖCHERLARGE Baden-Württemberg
3.Hannah JUNGTSV Großhadern
5.Andra LAMBERTARGE Baden-Württemberg
5.Laura KÖHNENJC Kim-Chi Wiesbaden
7.Roza AGUMAVAJV Ippon Rodewisch
7.Mathilda LAUBERDJK Ensdorf
U16W-40 (19)
1.Tara BABULFATHIK Söda
2.Helen HABIBJC 66 Bottrop
3.Vanessa GERETZKITSV Abensberg
3.Kathrin KRAUSEJudo-Verband Berlin
5.Luise AVERKORNUSC Magdeburg
5.Zóra DOMOSZLAIHungaryn Judo Team
7.Franziska MASSURSF Harteck Hornets
7.Julia BEISSENHIRTZKaizen Berlin
U16W-44 (30)
1.Nele WAGNERJudo-Verband Berlin
2.Helene RIEGERTJC Kim-Chi Wiesbaden
3.Martha KAISERARGE Baden-Württemberg
3.Rabea HOHMANNKodokan Neuhof
5.Felizitas AUMANNSV Halle
5.Julia SCHREGSV Neuhaus-Rothenbruck
7.Amelie MASKEJV Mecklenburg-Vorpommern
7.Alexandra GROSSJC Hennef
U16W-48 (38)
1.Fiona FISCHERJudo Team Hannover
2.Jana Sophie GERLINGJudo-Verband Berlin
3.Emilia BEIERJC Hercules
3.Ronja KLEINMattenteufel Erfurt
5.Laura KÒRANYIHungaryn Judo Team
5.Inez BOGNÁRHungaryn Judo Team
7.Dorottya BERLIKHungaryn Judo Team
7.Sara ZITOVAUSK Praha
U16W-52 (48)
1.Hannah BRÖDERJV Mecklenburg-Vorpommern
2.Halwiga RIDDERSKAMPJudo-Verband Berlin
3.Nele NOACKUJKC Potsdam
3.Laura IGAZHungaryn Judo Team
5.Shenna NITSCHEVFL Riesa
5.Petra ALACSONYHungaryn Judo Team
7.Gabriella KURLANDEHamburger JV
7.Karina GAPPELS. C. Panthera
U16W-57 (49)
1.Lilly BÜSSEMEYERJC 66 Bottrop
2.Anna KUBOVAStredocesky kraj
3.Hannah SZÀSZHungaryn Judo Team
3.Sinja GALAUCHJC Kim-Chi Wiesbaden
5.Jana IWANEKJC 66 Bottrop
5.Jenna THIELEUJKC Potsdam
7.Marie LASCAKOVAJC Liberec
7.Cara KRAUTENBACHERFC Hohenthann
U16W-63 (33)
1.Tanja GRÜNEWALDTSV Altenfurt
2.Eszter PÁSZTORHungaryn Judo Team
3.Tayla GRAUERARGE Baden-Württemberg
3.Ronja BUDDENKOTTEJC 66 Bottrop
5.Aloha VERDONKJC Hercules
5.Barbora KALENSKÁJK Olomouc
7.Olivia CAROTH Eilbeck
7.Tokessa KLIETZBC Vorpommern
U16W-70 (14)
1.Nele BRACHMANNUJKC Potsdam
2.Mathilda-Sophie NIEMEYER1. JJJC Hattingen
3.Robin MAURITZMahorokan
3.Caithlyn SLANGENJC Hercules
5.Lily SCHERTELBramfelder SV
5.Jana KOCHJudokan Rauxel
7.Krisztina RUZICKOVAJudo Klub Jablonec
7.Stella SCHÄTZLEINSC Worzeldorf
U16W+70 (8)
1.Lea FISCHERSG Weixdorf
2.Franziska WILLJudokan Rauxel
3.Elisa RAUUJKC Potsdam
3.Susann WALTERJC Samura Oranienburg
U16M-37 (29)
1.Tigran BALAYANJV Mecklenburg-Vorpommern
2.Lukas RUZASport Judo Litomerice
3.Kollár SEBESTYÉNHungaryn Judo Team
3.Kian TERWINTJC Hercules
5.Daniel SAMOYLOV1. Godesberger JC
5.Patrik UARÓTIHungaryn Judo Team
7.Florian GÖRSCHJC RBS Leipzig
7.Simon WEBERJC Plzen
U16M-40 (26)
1.Ádám MAJORHungaryn Judo Team
2.Raphael AKOTOHamburger JV
3.Maiko BARTHKEJV Mecklenburg-Vorpommern
3.Nicolas KUTSCHERJC 66 Bottrop
5.Tomas VONTOR1. JC Banik Ostrava
5.Maxim TARANJC Hennef
7.Patryk KLOCHT16 Hamburg
7.Jakob CAROHamburger JV
U16M-43 (26)
1.Salamon MÁTÉHungaryn Judo Team
2.Abdusamad ABDULLAEVJudo-Verband Berlin
3.Uveges ATTILAHungaryn Judo Team
3.Tjelle URBANHamburger JV
5.Ramon ATESUJKC Potsdam
5.Stepan VOJTECHUSK Praha
7.Stevan PRODANOVICJudo-Verband Berlin
7.Joris KAISERJC 71 Düsseldorf
U16M-46 (43)
1.Daniel SHARIFOVIsrael Team
2.Felix BÄCHLEARGE Baden-Württemberg
3.Bulcsú PINTÈRHungaryn Judo Team
3.Mark ZEISSARGE Baden-Württemberg
5.Botond LAUTERHungaryn Judo Team
5.Lars BERGERJC Wiesbaden
7.Lenny BURKRandori Leipzig-West
7.Julian MANDELBC Karlsruhe
U16M-50 (60)
1.Florian BÖCKERJC 66 Bottrop
2.Maik GINAEVHamburger JV
3.Bendegúz TEIDLJC Györ
3.Krystian LIWOCHAJudo-Verband Berlin
5.Magyar ATTILAHungaryn Judo Team
5.Lino DELLO RUSSOSSF Bonn
7.Marius KÖLBINGERARGE Baden-Württemberg
7.Max DÜSTERDIEKARGE Baden-Württemberg
U16M-55 (51)
1.Maxim GUSSELNIKOVJahn Nürnberg
2.Maximilian MURAWSKIBrühler TV
3.Jan KACIREKUSK Praha
3.Halevi Ori KESHETIsrael Team
5.Yoshua DE LANGEMahorokan
5.Kiss LEVENTEHungaryn Judo Team
7.Kjell KÄMMERSSport-Union Annen
7.Tristan SLANGENJC Hercules
U16M-60 (50)
1.Noel SCHMIDTJC Kim-Chi Wiesbaden
2.Ante BEGICARGE Baden-Württemberg
3.Alex VYSKUBOVJC Kim-Chi Wiesbaden
3.Jan VOSTRELJC Liberec
5.Tobias BOSVELDMahorokan
5.Gergö EICHMÜLLERHungaryn Judo Team
7.Joel Lennox HERRMANNTSV Kronshagen
7.Mark SZATMARIKVZ Hradec Kralove
U16M-66 (48)
1.Sebastian KAUNTSV Großhadern
2.Piet NOACKHamburger JV
3.Kevin BUSIKPSV Eisenach
3.Radek GOTTWALDJC Liberec
5.Zsombor LAKKHungaryn Judo Team
5.Mika DONATHRSV Eintracht Stahnsdorf
7.Nouri GÜNTHERSSF Bonn
7.Konstantin ANTIPINTV Wickede
U16M-73 (28)
1.Frantisek LHOTZKYJK Olomouc
2.Tobias JELINEKStredocesky kraj
3.Eugen BERGHOLZTSV Schwieberdingen
3.Lukas OHNIESERTSV Großhadern
5.Mortaza SUHAJudo Team Hannover
7.Yannic PARADEMattenteufel Erfurt
7.Miroslav JINDRATJ Sokol Praha Vrsovice
U16M+73 (23)
1.Tom HARTMANNSSF Bonn
2.Jakub SVOBODAJK Olomouc
3.Demyd BOHDANJC Plzen
3.Floris DEN HARTOGMahorokan
5.Paul STANGERSV Eintracht Stahnsdorf
5.Joes SCHELLJC Hercules
7.Esztergályos MÁTÉHungaryn Judo Team
7.Pèter KENDERGESIHungaryn Judo Team